Inteligentní ovladač stejnosměrného motoru


Vývoj inteligentního ovladače pro stejnosměrný motor o výkonu až 400W je ukončen.
 
Tento ovladač plně využívá pulsně šířkovou modulaci (PWM), která je vytvořena programovým způsobem. Řízení stejnosměrného motoru je totiž svěřeno mikroprocesoru AT89C2051, který spolu s výkonnovým obvodem zajišťuje optimální a energeticky velmi výhodné řízení otáček hřídele motoru.
Vhled ovladače   Komunikace s nadřízeným procesorem je realizována obousměrným (čtyř-drátovým) rozhraním SPI, které může být pro zvýšení odolnosti proti rušení realizováno rozhraním RS-422 (8 vodičů - twist pár). Řízení se provádí dvěma 8-mi bitovými slovy (command a data), která umožní prakticky libovolné nastavování ovladače (opakovací periodu, šířku impulsu, dobu brždění apod.). Výstupní signál z ovladače poskytuje informace o jeho stavu, případně o nastavených parametrech. Součástí ovladače je nastavitelná proudová zpětná vazba.Všechny tyto vlastnosti je možné operativně změnit úpravou programu v mikroprocesoru AT89C2051.

Modul má také vyveden signál pro okamžitou funkci "disable", kterým je možné kdykoliv motor zastavit mimo řídící příkaz.Na volné dvě kominukační linky RS-422 lze připojit inkrementální snímač od motoru a tím předávat tyto informace řídícímu procesoru. Modul může být také doplněn sériovou linkou RS-232 a pak lze motor ovládat přímo z osobního počítače.

Technické parametry:

Komunikace : SPI na úrovni RS-422   Maximální napětí motoru : 36 V  
Řídící signály : DIN,DOUT,CE,CLK Maximální proud motorem:    10 A  
Velikost slova : 2 x 8 bitů (command, data) Teplotní ochrana : +150°C 
 
Propojení:   14 žilový kabel (twist), lze přenášet informace od inkrementálního snímače přes rozhraní RS-422 do řídícího mikroprocesoru. Je k dispozici i HW signál "disable".  
Realizace : dvoustranná DPS 95 x 85 mm, součástky SMD (mimo mikroprocesoru). Montáž do plastové krabičky o rozměrech 110 x 95 x 40 mm
 
Výroba v modifikacích dle přání uživatele na objednávku. Ovladač vždy obsahuje výkonový stupěň, mikroprocesorový systém a zdrojovou část. Další modifikace a doplňky na přání uživatele.
Modifikace ovladače (ovlivňuje konečnou cenu) Cena bez DPH
MOT-4-02   - plná verze ovladače (rozhraní RS-422, detektor překročení proudu) 4 900,- 
MOT-4-02a - bez detektoru proudu 4 500,- 
MOT-4-02b - bez rozhraní RS-422 (SPI jen na úrovni TTL), s detektorem proudu 4 200,- 
MOT-4-02c - bez rozhraní RS-422 (SPI jen na úrovni TTL), bez detektoru proudu 3 800,- 
Příplatek za doplnění rozhraní RS-232 300,- 

mailto.gif 

Připomínky, náměty a dotazy zasílejte na pcsluzby@jalsoft.iol.cz    

Datum poslední aktualizace : 17.04.2007